czwartek, 21 lutego 2013

Trends which I'll wear in Spring 2013


Podoba mi się wiele z pośród kolekcji na wiosnę/lato 2013, jednak w tym poście przygotowałam zestawienie trendów, które mam zamiar nosić najczęściej w nadchodzącym sezonie:

1. JEDEN KOLOR OD STÓP DO GŁÓW
Źródło: www.style.com
od lewej: Michael Kors, Gucci, Elie Saab


2. ŻÓŁTY
Źródło: www.style.com
od lewej: Gucci, Michael Kors, Diane von Furstenberg

sobota, 16 lutego 2013

Saturday morning in Dentim Clinic
Niedawno postanowiłam sobie, że muszę zacząć regularnie chodzić do kosmetyczki. Wydaje mi się, że ukończenie 25-tego roku życia to czas najwyższy, żeby zacząć starannie dbać o skórę i zapobiegać procesowi jej starzenia, dlatego też dzisiejszy poranek spędziłam w Klinice Medycyny Estetycznej Dentim Clinic w Katowicach. Oczywiście przygotowałam również zdjęcia moje dzisiejszego stroju.

sobota, 9 lutego 2013

Golden Flower


Ostatnio stale noszę sweterki, które wiele lat temu zrobiła moja babcia. Mam przesz to pewność, że nie spotkam nikogo ubranego w to samo co ja. Lubię kupować rzeczy w Zarze H&M, ale niestety ich powtarzalność na wszystkich blogach jest dla mnie męcząca, bo nie lubię być ubrana w identyczne rzeczy jak inne dziewczyny. Wyjątkowo zimowy kożuch zastąpiłam skórkową kurtką, ale od razu wyjaśniam, że  taki strój zakładam tylko i wyłącznie wtedy gdy podróżuję samochodem. 

poniedziałek, 4 lutego 2013

In spotlightsMoja pierwsza sesja zdjęciowa o zmierzchu  trwała nie dłużej niż kwadrans. Z minuty na minutę robiło się coraz ciemniej i zimniej. Eliza robiła zdjęcia szybko i sprawnie, ale  że jest osobą bardzo zajętą, to na efekty tej sesji musiałam czekać ponad miesiąc.

Na zdjęciach prezentuję  krótką kurtkę, jednak w latach siedemdziesiątych był to kożuch noszony przez moją mamę w czasie mroźnej zimy. W latach osiemdziesiątych trafił do pawlacza, gdzie  przeleżał wiele lat, aż do chwili kiedy naturalne futra pojawiły się znów na wybiegach i ulicach.  Mama postanowiła  go przerobić,    odpruła  z niego dół, do rękawów doszyła futerka, a guziki zastąpiła oczkami. Z czapki, którą nosiła kiedyś do kożucha zrobiła torebkę i tak powstał modny obecnie komplet.

Na sezon jesień/zima 2012/2013 wielu projektantów proponuje nam małe kurteczki z futra lub kożucha. Pojawiły się na pokazach Fendi, Jean Paul Gaultier, Hermes, Tory Burch, Blumarine (tu łącznie z torebkami z futra). W przyszłym roku też  będą modne, bo zostały zaprezentowane na pokazach Pre-Fall  2013.