piątek, 28 grudnia 2012

Summary of the 2012

Stroje - wiosna (spring outfits)
Stroje - lato (summer outfits)

Myślę, że w roku 2012 na moim blogu działo się całkiem sporo, dlatego chciałam wspólnie z Wami powspominać chwile, które w szczególności zapadły mi w pamięć. W podsumowaniu nie mogłoby zabraknąć moich tegorocznych strojów, dlatego wybrałam po trzy ulubione zestawy na każdą porę roku  (który najbardziej się Wam podoba?). 

W 2012 r. zostałam zaproszona na pokazy mody najlepszych polskich projektantów, wzięłam udział w wielu akcjacch organizowanych z udziałem blogerek oraz uczestniczyłam w kilku spotkaniach blogerów z mojego regionu.

Zanim zajmę się bardziej szczegółowym opisem wszystkich wydarzeń chciałam serdecznie podziękować czytelnikom mojego bloga, za to, że do mnie zaglądacie i komentujecie,  chciałam również podziękować mojej mamie oraz znajomym za wszelkiego rodzaju wsparcie oraz moim fotografom (Ewie, mamie, Michałowi, Alanowi, Elizie, Magdzie, Patrykowi, Tomkowi i Marcinowi).

niedziela, 23 grudnia 2012

In black
Czarny kożuch jest rzeczą, którą noszę prawie codziennie między grudniem, a lutym, bo w innych nakryciach jest mi po prostu za zimno. Kilka propozycji czarnych kożuszków możecie zobaczyć poniżej, a ja zmykam do wszystkich przedświątecznych czynności, które jeszcze mnie czekają.;) Wesołych Świąt!

czwartek, 20 grudnia 2012

Christmas bracelet
Świąteczna atmosfera jest wyczuwalna na każdym kroku, dlatego chętnie ubieram się teraz w cieplutkie swetry w zimowe wzory i opatulam moim ulubionym czarnym kożuchem. Dodatkowo ostatnio nie rozstaję się z moją bransoletką z charmsów marki Apart! Każdy charms jest miniaturą jednej z rzeczy, która najbardziej kojarzy mi się ze Świętami Bożego Narodzenia oraz zimą (zawieszkami są renifer, mikołaj, prezent, choinka, bałwanek oraz dzwoneczek). A do Świąt pozostały już tylko 4 dni i po prostu nie mogę się ich doczekać!

Nowadays everything is connected with Christmas and this fabulous Christmas atmosphere, so I'm wearing all the time warm sweaters and my comfortable, black coat. In addition I have on my hand the most suitable bracelet for this occasion and i justI can't imagine a better one! I mean the charms bracalet where I have all the things which are connected with Christmas and winter (christmas tree, bell, snowman, present, santa claus and reindeer). I can't wait for Christmas! And you?:)

niedziela, 16 grudnia 2012

Pokaz Roberta Kupisza na wiosnę/lato 2013 Pictures by Styl Oly, Robert Kupisz fanpage on Facebook, mikax3

W piątek (14.12.2012 r.) pod Warszawą odbył się pokaz jednego z moich ulubionych polskich projektantów - Roberta Kupisza. Największe wrażenie wywarła na mnie bardzo dynamiczna choreografia całego pokazu oraz żywiołowe zakończenie, kiedy to modelki oraz modele energicznie wbiegli na wybieg, uśmiechając się i bawiąc. Poniżej możecie zobaczyć kilka wybranych przeze mnie strojów z pokazu (więcej znajdziecie na fanpage'u Roberta Kupisza na Facebooku). Pokaz był również okazją do spotkania moich ulubionych blogerek, z którymi zawsze spędzam miło czas.:) Chciałam również bardzo podziękować marce Apart za zaproszenie!

Last Friday I was able to see Robert Kupisz fashionshow in real. Robet Kupisz is one of the most creative and amazing polish designers. I really like the whole atmosphere at the fashionshow, dynamic of the models and quite unusual end of the fashionshow (all models run to the runway holding hands and smiling). I hope you will like pics from the fashionshow!

piątek, 14 grudnia 2012

Fur capFutrzana czapka jest bardzo przydatnym obecnie dodatkiem. Moja jest podobna do tej, która pojawiła się na pokazie Temperley London na jesień/zimę 2012/2013. Z kolei to, że mój płaszcz sprawia wrażenie zbyt dużego jest zamierzeniem celowym, ponieważ nakrycia wierzchnie typu oversize są jednym z najbardziej modnych rzeczy w tym sezonie. 

środa, 12 grudnia 2012

Prezentacja biżuterii w salonie W.KrukWczoraj (11.12.2012 r.) wieczorem w salonie W. Kruk w  Katowicach odbyła się prezentacja biżuterii z najnowszej kolekcji marki. Modelki ubrane w suknie od Deni Cler pokazywały przepiękne komplety biżuterii, począwszy od wyrobów ze srebra, a kończąc na ekskluzywnych kolekcjach z białego i żółtego złota dostępnych w 3 salonach w Polsce (w tym w Silesia City Center). Modelki prezentowały również wyroby wykonane z czystego złota. Cena takiego naszyjnika to około 35 000 zł. Na tak elegancki wieczór zdecydowałam się odmienić nieco mój żakiet z Zary dopinając do niego futrzany kołnierz w bordowym kolorze.

Yesterday I was invited for jewelry presentation in W. Kruk which is one of the most exclusive jewellers in Poland. At this event models presented some pieces from the newest W. Kruk collection. After the show everyone could try rings, necklaces and other jewelry from the shop. I liked the most an diamond ring (you can see it on the 7th picture) but unfortunatelly the price of it was quite overwhelming (it was about 12 000 $). Generally I spent absolutely lovely evening and I hope I'll be invited once again next year. 

czwartek, 6 grudnia 2012

Comfortable, warm coatMój brązowy kożuch jest zdecydowanie najcieplejsza rzeczą jaką mam w szafie, więc będę go teraz bardzo często nosić. Na pewno przyda mi się w okresie poszukiwań świątecznych prezentów i załatwiania wszystkich spraw związanych ze świętami Bożego Narodzenia (tak, tak, świąteczny szał się już u mnie zaczął)! Ubrałam też moje ulubione, zamszowe szorty, ponieważ nie wiem, czy następna okazje do ich założenia nie nadarzy się dopiero wiosną. 

Niedawno Elle opublikowało artykuł, w którym wskazuje jakich trendów mają już dość internauci (jednym z nich jest panterka). Jak sami widzicie panterka mi się nie znudziła i mam zamiar ją dalej nosić. Nie znudziła się również projektantom, ponieważ cętki pojawiają się w pokazach na jesień/zimę 2012, wiosne/lato 2013 i pre fall 2013 (zdjęcia znajdziecie poniżej).

Mam jeszcze dla Was jedną informację. Pamiętacie bardzo ładne zdjęcia jakie Dominika Cuda zrobiła podczas 20-tych urodzin marki Glitter? Teraz ta utalentowana pani fotograf organizuje dni otwarte w ramach, których można wykonać darmową sesję fotograficzną w Katowicach w dniach 8,11,22 grudnia. Więcej szczegółów znajdziecie na Facebooku: https://www.facebook.com/dominikacudaphotography. 

poniedziałek, 3 grudnia 2012

Grudniowe spotkanie blogerek i blogerów ze Śląska

 Photos by Mary Kate and Szarość gwiazd

W ostatnią sobotę (01.12.2012 r.) odbyło się kolejne spotkanie blogerek i blogerów ze Śląska. Nie był to pierwszy raz kiedy to widziałam się z większością osób, dlatego atmosfera spotkania była całkiem luźna, bo w końcu od kilku miesięcy regularnie się spotykamy. Był czas na babskie ploteczki jak i omówienie interesujących nas tematów związanych z prowadzeniem bloga. Chciałam jeszcze bardzo podziękować Wioli i Basii za zrobienie nam zdjęć. Do następnego razu! 

Lista blogerek i blogerów, którzy wzięli udział w spotkaniu:
www.wwwczekofashion.blogspot.com
Last Sunday I've got the pleasure to participate in bloggers meeting from Silesia. I have to say that it wasn't first time when I was able to see all bloggers who came, so the atmosphere was really good. We were talking about everything connected with blogging but also we were chatting about many other things (of course not only about fashion). Kisses, I hope I'll see you soon again!